Muricio Pochettino ka nënshkruar me djalin e tij te Tottenham.

Trajneri argjentinas është paraqitur sot në faqen zyrtare ku ka nënshkruar me djalin e tij 18 vjeçar.

Maurizio Pochettino Junior është 18 vjeçar, luan si mbrojtës i krahut, ndërsa ka qenë edicionin e kaluar pjesë e akademisë së Tottenham.

Djali i trajnerit tani ka nënshkruar kontratë profesionale dhe do të jetë nën urdhërat e babait.