Po afron superderbi KF Feronikeli-KF Drenica, kush do të fitoj?

 

Xhiroja e 16-të në Vala Superligë do të nisë me derbin drenicas, Feronikeli – Drenica. Takimi do të zhvillohet të premten nga ora 13:00 në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, në Drenas.

Ndeshjen e parë në këtë stinor e ka ftuar Nikli, që ka mposhtur Drenicën në “Bajram Aliu” me rezultat 2-1.

Për duelin e së premtës, Nikli ka disa mungesa të rëndësishme në formacion, dhe ende nuk dihet se a do të rikuperohen për këtë duel. Në anën tjetër Drenica gjatë këtij stinori vetëm në tri takime si mysafir nuk ka marrë pikë, dhe syinim ka që edhe ndaj kampionëve të shkëput pikë.

Prandaj simaptozuesit e futbollit të premten kanë mundësi të shohin një ndeshje të bukur që dhuron gola dhe spektakël në tribuna nga tifozët./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT