“Plisat” përleshen me tifozët e kësaj skuadre në Marseille

Tifo-grupi prishtinas, “Plisat”, është përfshirë në një përleshje me disa huliganë polakë, në orët e fundit të së martës, në Marseille.

Burime të “GazetaOlle.com” nga vendi i ngjarjes, tregojnë që njërit prej tifozëve polak iu është dhënë ndihma e shpejtë.

Më pas situata është qetësuar dhe nuk ka pasur më tensione.

Tifo-grupi prishtinas në orët e ardhshme pritet të publikojë në Facebook edhe pamje nga pëleshja.

Ju kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që “Plisat” kapen me tifozë polakë. Një gjë të tillë e kishin bërë edhe gjatë vitit të kaluar në Shqipëri, në ndeshjen Kukësi-Legia e Varshavës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT