Plani i ri i Kadri Veselit, ja çka mendon opozita (Video)

Kadri Veseli e ka një plan të ri.

Lideri i Partisë Demokratike te Kosovës, dhe njëherësh kryeparlamentar, ka mbledhur pesë pika në atë që e quan platforma e tij  për shtetin.

Veçse për gjetjen e zgjidhjeve për këto çështje, po kërkon konsensus nacional.

Andaj Platformën dhe ftesën për bisedë, Veseli ua ka dërguar kryetarëve të partive kryesore parlamentare në pushtet e opozitë.

E i vetmi reagim pozitiv i ka ardhur nga partneri i koalicionit, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Sipas tij, është e mirëseardhur kjo ide e unitetit politik.

Por përgjigjet e opozitës karshi ftesës së kryetarit të PDK-së, të hënën ishin të kritike.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT