Pjesa e parë, Arsenali po fiton

 

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit të dytë në Premier League, në mes të Arsenalit dhe Evertonit.
Arsenali 5 minuta para fundit ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë. Realizator Olivier Giroud. Evertoni pati rast të mirë shënimi me Romulu Lukaku, por Gabriel Paulista ia mohoi golin gjigandit belg.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT