Pite për 10 minuta (Receta)

Përbërësit:

500 gr kore të gatshme 100 ml ujë

100 ml vaj gjysmë kavanozi ajvar 500 g kërpudha shampinjon 1 presh kripë sipas shijes

Përgatitja:

1.Priteni preshin imët dhe marinojeni me pak ujë dhe vaj. Kur të zbutet, shtoni kërpudhat e grira në rende. Zieni derisa të avullohet i gjithë uji, nëse mbetet pak ujë, përdoreni për lyerje të koreve. Nëse ju tepron ujë nga kërpudhat, atëherë uji nuk ju nevojitet për të lyer koret, merrni brushën dhe me atë lëng lyeni koret duke kombinuar edhe vajin.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT