Pike: S’kemi të ndalur

 

Barcelona po kalon në formë të shkëlqyer në këtë periudhë të sezonit, duke shënuar 8 fitore radhazi.
Sipas mbrojtësit të Barcelonës, Xherard Pike, nëse Barca vazhdonë të luaj me një ritëm të tillë, s’ka të ndalur.
“Skuadra po funksionon shkëlqyeshëm. Jemi me të vërtetë shumë të fortë dhe në formë maksimale. Nëse vazhdojmë në këtë mënyrë, të jeni të bindur që nuk do na ndal dot askush”, ka thënë Pike.
Për Piken reparti më i fortë është sulmi, kjo kuptohet në bazë të emrave.
“Reparti më i fortë? Padiskutim që sulmi. Mjafton të shikosh emrat e Mesit, Suarezit dhe Nejmarit, për të kuptuar se për çfarë bëhet fjalë”, tha Pike./Drenicapress.info/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT