Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak

Çajin e gjelbër, është një pije që është i njohur për një sërë efektesh të shëndetshme për organizmin tonë. Nëse ne do ta përziejmë çajin me portokall, atëherë do të mundësonim jo vetëm humbje në peshë, por dhe rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak.

Ky është një lëng i cili është bërë i mundur nga mjeku i njohur, Oz, i cili thekson se një gotë çaj si ky në ditë e përshpejton metabolizmin për 12 për qind, rregullon sheqerin në gjak dhe forcon sistemin imun.

Përbërësit që ju nevojiten për të përgatitur këtë pije janë; 1 litër ujë, 5 qeska me çaj të gjelbër, 1 portokall dhe mente të freskët.

Për përgatitjen e tij në fillim qeskat e çajit të gjelbër i hidhni në ujë të valuar dhe i lini të qëndrojnë për tre minuta. Pastroni portokallin dhe e prisni në rriska, shtoni gjethet e mentës dhe çajin e përgatitur e lini në frigorifer gjatë natës. Ta konsumoni kohë pas kohe gjatë ditës

- Advertisement -

MË TË FUNDIT