Peshk i zier me majonezë

Përbërësit për 4 persona:

Peshk për 4 persona (rreth 250 g për person)

-6 patate mesatare

-7 karrota mesatare

-5 lugë gjelle majonezëë

-1 tufë majdanoz

-Kripë

-Piper

Përgatitja:

Fillimisht pastrojmë mirë patatet dhe karrotat dhe i vendosim të zijmë. Patatet i presim në forma kubike ose me feta, ndërsa karrotat në rrathë.

Në një tepsi vendosim peshkun të cilin e kemi zier më parë, shtojmë patatet dhe karrotat, majdanozin e prerë hollë, kripë dhe piper sipas dëshirës, ndërsa lart shtojmë majonezën.

Kujdesuni që perimet të jenë të ftohta, në mënyrë që të mos pritet majoneza.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT