Pesë ligat më të forta, ja ekipi me më pak pikë

 

Ky sezon është afër fundit dhe në disa liga janë mësuar skuadrat të cilat do të largohen këtë sezon nga kategoria superior.

Në Premier League është Aston Villa që tri javë më parë i ka dhënë lamtumirën kësaj lige, dhe sezonin e ardhshëm do të garoj në Championship.

Në Franë është Troyes që poashtu është përshëndetur nga Ligue 1 me 17 pikë të mbledhura në 17 javë.

Në 33 xhiro të zhvilluara është Aston Villa që ka më së paku pike nga pesë ligat më të forta në botë. 16 pikë pas 3 fitoreve, 7 barazimeve dhe 24 humbjeve.

Në Francë vendin e fundit e mban Troyes me 17 pikë.

Në Gjermani Hanoveri i vendit të fundit ka 21 pikë.

Në Itali vendi i fundit i takon Hellas Veronës me 22 pikë.

Në Spanjë mbijetesa është ende e paqartë, pasi katër skuadrat e fundit kanë vetëm 2 pikë dallim, me Getafen që është në vendin e 20-të./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT