Përmbytet Shkodra, gjysma e qytetit pa drita (FOTO)

Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës kanë përmbytur nënstacionin elektrik Shkodra 2 në Draçin.

Prej orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, 15 maj gjysma e Shkodrës është pa drita, transmeton “Ora News”.

Ndërkaq burime nga OSHEE pohojnë se po punohet për rikthimin e energjisë elektrike dhe brenda pak orës situata do të kthehet në normalitet.

permbytje-2

- Advertisement -

MË TË FUNDIT