Përleshje e frikshme, nuk kursehen as femrat (VIDEO)

 

 Një përleshje e tmerrshme huliganësh ka ndodhur në ndeshjen ndërmjet Velke Karlovice dhe Fastav Zlin, që u zhvillua në kuadër të raundit të dytë të Kupë ssë Çekisë ku përballen skuadrat e kategorive më të ulta. Tifozët e të dyja grupeve gjat zhvillimit të ndeshjes u  përfshirë në një përleshje të frikshme, gjat së cilës u këmbyen shum grushte dhe goditje me gjë sendë të ndryshme. Megjithatë gjat përleshjeve mes dy grupeve rivale nuk u kursyen as femrat. Incidenti ndodhi në minutën e 75 të ndeshjes, kur fansat mysafir morën flamurin e vendasve. Njëra nga shikueset e pakta që kishin ardhur për të ndjekur këtë përballje mori një goditje të fortë u mbeti pa ndjenja.Për qetësimin e situatës në këtë ndeshje futbolli policisë lokale, ndihma i erdhi edhe nga ajri dhe nga ekipet mjekësore.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT