Përleshje dhe armë. Ahengu i familjes kosovare i shpëton tragjedisë

Katër persona janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Klinë, pasi që të njëjtit pas një ahengu familjar ka ardhë deri te një mosmarrëveshje mes tyre ku njëri nga të dyshuarit ka gjuajtur me armë me gaz në ajër.

Nga njëri person i dyshuari është konfiskuar një revole  me gaz ndërsa nga i dyshuari tjetër një revole e llojit Zigan me 13 fishekë të kalibrit 9×19 mm.

Me vendim të prokurorit dy të dyshuar dërgohen në mbajtje ndërsa dy lirohen në procedurë të rregullt, ndërkaq nuk raportohet për të lënduar.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com