Përfundon ndeshja mes Dritës dhe Drenices

Ka përfunduar ndeshja e Superligës së Kosovës në mes Dritës dhe Drenicës.

Drita ka triumfuar ndaj Drenicës me rezultat 4 me 1, shkruan GazetaBlic.

Kastriot Rexha ka shënuar dy herë në këtë ndeshje kurse Betim Haxhimusa dhe Izair Emini kanë shënuar nga një herë për Dritën, ndërsa për Drenicën realizoi Alban Shillova.

Ndeshja përgjithësisht u dominua nga skuadra e Dritës e cila mori një fitore shumë me vlerë nga ky takim.

Pas kësaj fitore Drita merr përkohësisht vendin e parë në tabelë me 40 pikë aq sa ka edhe Ballkani.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT