Përfundojnë ndeshjet në Superligë, Gjilani “shkatërron” Dukagjinin, Feronikeli triumfon ndaj Trepçës 89

Kanë përfunduar ndeshjet në Superligën e Kosovës.

Në Klinë, Gjilani ka triumfuar ndaj Dukagjinit me rezultat 4 me 0, golat i shënuan Busic, Plaku, Veliu dhe Progni shkruan GazetaBlic.

Në ndeshjen tjetër, Ferizaj mposhti 2 me 0 Llapin me dy golat e shënuar nga Dren Gashi.

Kurse në Drenas, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” Feronikeli e ka mposhtur Trepçën 89 me rezultat 3 me 0. Golat e ndeshjes i kanë shënuar Mendruim Hoti, Albert Dabiqaj dhe Mevlan Zeka.

Pas përfundimit të këtyre ndeshjeve kjo është renditja tabelare.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT