Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një ilaç që do t`i bëjë rrudhat në lëkurën tuaj më pak të dukshme dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të ngadalësoni procesin!

Rezultatet do të jenë të dukshme vetëm pas disa përdorimesh. Të gjithë përbërësit janë të lirë dhe të lehtë për të gjetur, dhe ju mund t’i keni ato në kuzhinën tuaj.

Kjo është një maskë shtëpie që do ta bëjë lëkurën tuaj të lëmuar, të butë dhe ju do të dukeni të freskët, të rinj dhe plot energji!
Përbërësit:
5 lugë lëng të pastër karrotash (bërë vetë me shtrydhëse )
1 lugë gjelle miell misri
1 lugë gjelle salcë kosi
Përgatitja:
Derdhni 100 ml ujë në një tenxhere dhe shtoni miellin e misrit. Vendoseni tenxhere në nxehtësinë mesatare.
Trazoje derisa përzierja bëhet e dendur dhe uji zvogëlohet. Vendoseni mënjanë dhe prisni derisa të ftoheni.
Pastaj, shtoni lëng karrote dhe salcë kosi dhe përzijeni derisa të merrni një përzierje të mirë homogjene.
Së pari, pastrojeni plotësisht fytyrën. Aplikoni këtë maskë të mahnitshme në lëkurën tuaj dhe lini atë për gjysmë ore.
Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Nëse përgatitni një sasi më të madhe, mund ta përdorni përsëri pjesën tjetër, por sigurohuni që ta mbani atë në frigorifer.
Aplikoni këtë maskë 3 – 5 herë në javë për rezultatet më të mira.
Kjo maskë do të hidratojë lëkurën tuaj dhe do të eliminojë të gjitha gjurmët e lodhjes. Kjo do të minimizojë pamjen e rrudhave, qarqeve të errëta dhe ngjyrës së pabarabartë.
Provoni maskën tani dhe rezultatet do t’ju mahnisin! Lëkura juaj do të jetë e lirë nga rrudhat dhe do të dukeni edhe 20 vjet të rinj!