Pep nis sot zyrtarisht misionin “tripletë”

Pep Guardiola me armatën e tij nisin zyrtarisht stërvitjen për sezonin e ri në qendrat stërvitore në orën 11:00.

Në këtë fazë përgatitore do të mungojnë lojtarët e angazhuar me kombëtaret. Lajmi i mirë është se në stërvitje do rikthehen David Alaba dhe Arjen Roben.

Kurse lojtarët si Shvajnshtaiger, Gëce dhe Boateng do të vazhdojnë pushimet dhe do rikthehen më 11 korrik. Trajneri spanjoll do të ketë në gatishmëri lojtarët e rinj, si Ulraish, Kimish, Hojbjerh, Kirshof dhe Julian Grin. Kurse më 16 korrik, skuadra dotë jetë e kompletuar për të vijuar turin 9-ditor në Kinë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT