Pep Guardiola trajneri i Manchester Cityt?

 

Pep Guardiola ka arritur marrëveshje me Manchester Cityn. Ky është së paku lajmi që jepet nga Bein Sport.

Sipas Bein Sport, trajneri spanjoll ka nënshkruar një para kontratë me gjigantin anglez, dhe do të largohet nga Bayerni, një vit para se të përfundonte kontratën.

City me ardhjen e Guardiolas, do të kërkoj të lë pas tersin në Ligën e Kampionëve, dhe po përgatitet për transferime tjera marramendëse, duke shpenzuar deri në 300 milionë euro.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT