Pengje në Francën veriore, disa të plagosur

Në veri të Francës raportohet se janë marrë peng disa persona.

Media të ndryshme japin shifra të ndryshme pengjesh, por raportohet se ngjarja ka ndodhur në qytetin verior të Francës, Roubaix afër kufirit me Belgjikën, shkruan Haaretz.

Raportohet se ka të shtëna dhe për të lënduar.

(Foto nga vendi i ngjarjes)

- Advertisement -

MË TË FUNDIT