PENALTI, përsëri gabon Messi (video)

 

Messit iu deshën dy gjuajtje nga penaltia për të shënuar gol. Në gjujatjen e parë gjuajtjen e Messit e priti portieri i Rayos, por gjyqëtari vendosi përsëri për t’u përsëritur penaltia pasi lojtarët kundërshtar kishin hyrë para kohe në 16-metërsh.
Nga goditja e dytë Messi nuk gaboi dhe shënoi për 3-0.

https://www.youtube.com/watch?v=UsmvFSgpJxY

- Advertisement -

MË TË FUNDIT