Penalltia “e dhunshme” që shqeu rrjetën (video)

 

Episod shumë i veçantë në kampionatin kolumbian të futbollit. Në takimin mes Cortulua dhe Deportivo Cali, e mbyllur në shifrat 2-1, penalltia e fuqishme ka bërë që të çahet rrjeta e portës.
Sulmuesi i skuadrës mike, Harold Preciado, ekzekutoi një 11-metërsh “të dhunshme” çka solli edhe dëmtimin e portës vendase.