Pele: Vetëm Zoti mund ta shpjegoj humbjen e Brazilit nga Gjermania (Video)

Legjenda e Brazilit, Pele thotë se vetëm Zoti mund ta shpjegoj humbjen e brazilianëve nga Gjermania, me rezultat 7:1,në Kampionatin botëror.

Pele, legjenda braziliane, ende nuk e ka harruar humbjen e turpshme të Brazilit nga Gjermania, me rezultat 7:1,në Kampionatin botëror 2014. Ai thotë se vetëm Zoti mund ta shpjegoj këtë humbje.

“Kur ne ishim duke u përgatitur për Kupën e Botës, edhe njerëzit që nuk e njihnin futbollin kanë pritur një finale Spanjë – Brazil”, ka deklaruar Pele.

“Këto ishin dy ekipet që ishin menduar se do të jenë finalist. Por, ekipin gjerman e pash para dy viteve duke luajtur dhe ata ishin shumë të mirë, dhe të përgatitur “, shtoi ai.

“Dhe pastaj, ajo çfarë ndodhi në gjysmëfinale ishte katastrofë. Ishte diçka që askush nuk mund ta parashikonte. Brazili ka mundur të humb 1-0 ose 2-0, por jo 7-1, dhe këtë mund ta shpjegoj vetëm perëndia”, ka përfunduar braziliani.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT