PDK e Malishevës cakton kandidatin për kryetar të komunës

Isni Kilaj do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Malishevës nga radhët e PDK-së.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar vetë Kilaj.

“E kam marr besimin nga dega e PDK-së në Malishevë dhe shumë shpejtë pritet që të aprovohet nga kryesia në Prishtinë”, ka thënë Kilaj.

Kilaj ka qenë në krye të Malishevës para ndarjes së PDK-së dhe formimit të NISMA-s.

Që atëherë komunën e Malishevës e drejton Ragip Begaj i NISMA-s Socialdemokrate.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT