Pas tre barazimeve vjen fitorja për Atleticon (video)

Atletico Madrid ka regjistruar fitore të rëndësishme pas tre barazimeve në tre ndeshjet e fundit. Kampionët në Vicente Calderon kanë mposhtur Getafen, me rezultat 2:0. Atletico Madrid startoi furishëm duke shënuar që në minutën e 3’ me Fernando Torres. Golin e dytë dhe të fitores për Atleticon e shënoi Tiago në minutën e 44’.
Në pjesën e dytë, përkundër disa mundësive, rezultati mbeti i pandryshuar.
Atletico me këtë fitore, numëron 59 pikë dhe renditet në vendin e katërt. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT