Pas protestës, Sali Berisha tregon lëvizjen e radhës për sot

Ish-kryeministri Sali Berisha në orën 18:00 ka njoftuar se do të thërras një konferencë për media.

Berisha do jetë i shoqëruar edhe nga Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit.

Ditën e sotme pas më shumë se tre orësh protestë dhe dhunë, Sali Berisha u tërhoq duke mbyllur tubimin me premtimin se do të rikthehet sërish deri në arritjen e qëllimit final që është largimi i Lulzim Bashës nga zyra.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT