Pas Preshevës edhe Bujanoci proteston me moto: Duam libra shqip!

Protestat të cilat ishin mbajt në Preshevë me moton Duma libra shqip, do të zhvendosen edhe në Bujanoc, transmeton preshevajonë.

Protestat do të fillojnë në ora 13:20 nga shkolla e mesme “Sezai Surroi” me moton “Dua Abetaren time” dhe “Duam librin shqip” 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT