Artistja e famshme irlandeze, SINEAD O’Connor, së fundmi u shfaq në një veshje tradicionale fetare pasi u kthye në Islam në muajin tetor.

Këngëtarja 52-vjeçare kishte veshur një hixhab të ndritshëm të kuq, ndërsa u shfaq në ‘RTE One’s The Late Late Show’ në Dublin mbrëmë.

Më herët gjatë ditës, ajo mbërriti në studio me djalin e saj, 15-vjeçarin Shane Lunny.

Sinead kishte veshur fustan tradicional fetar për paraqitjen e saj në TV (Foto: WENN)

Gjatë ditës, ajo ishte veshur me stil më ndryshe, e që dukej mjaft e lumtur dhe e qetë në pantallona blu me një këmishë me rrip rreth belit.

Ajo e kompletoi këtë pamje me shaminë blu të errët.

Ndërkohë, pas konvertimit në Islam, Sinead ndërroi edhe emrin dhe tashmë ajo ka një emër të ri i cili është Shuhada Davitt.

Theksojmë që SINEAD O’Connor u bë më e famshme për publikun në saje të këngës së vitit 1990, “Nothing Compares 2 U”. /Telegrafi/

Sinead (Foto: WENN)