Ditëve të fundit në Kosovë, temperaturat janë të ulëta.

Madje, në disa vende ka filluar të bie bora e parë për këtë vit.

Pas borës në Brezovicë, Indeksonline ka siguruar një foto ku bora shihet edhe në Rugovë.

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj ka bërë të ditur së nga java e tretë e këtij muaji pritet të ketë ndryshime të motit.