Pas Ajetit, edhe një tjetër shqiptar te Frosinone

Mesfushori i Kombëtares, Migjen Basha, i cili aktualisht pjesë Luzernit, ka thënë se në janar mund të largohet.

28-vjeçari nuk ka arritur të bëjë ende asnjë paraqitje për klubin zviceran dhe kështu është detyruar të kërkon alternativa tjera.

“Unë nuk do të qëndroj në Zvicër, dua të luaj në nivele më të larta dhe më të rëndësishme”.

“Nuk do të ishte keq të rikthehem në Itali, do të isha shumë i lumtur. Frosinone? Kam kujtime të mira nga ai klub, edhe pse kam qëndruar vetëm një vit, por u largova duke lënë shumë miq pas”.

“Me gjithë zemër shpresoj që ata të qëndrojnë në Serie A. Ka shumë klube me pak pikë dhe gjasat janë të mëdha që të shpejtojnë”, ka thënë Basha për TuttoMercatoWeb. /Telegrafi/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT