Parashikimi i motit për sot

Sot pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, duke mos përfshirë gjithë territorin.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT