Parashikimi i motit, fundjavë me borë e shi

Moti i butë, me reshje shiu e bore pritet këtë fundjavë në Kosovë. Në viset malore sipas Prishtina Weather priten vetëm reshje bore.

30.01 – Në mëngjes vazhdojnë reshjet e borës dhe shiut.  Ditën butë, me intervale me diell.

31.01 – Butë, me vranësira të ndryshueshme e kohë pas kohe priten edhe reshje lokale shiu, që vende-vende mund të jenë pak më intensive.

Do të fryj erë mesatare drejtimesh të ndryshme, por kryesisht nga krahu jugor 3 -8m/s.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT