Paqe në Madrid, pritet dramë e vërtet ndeshja e kthimit

Ka përfunduar në paqe pa gola derbi i Madridit në mes Atletico Madridit dhe Real Madridit, me rezultat 0:0. Real Madridi në pjesën e parë e pati kontrollin e lojës duke dominuar në të gjitha fazat. Jan Oblak ishte ai që ia mohoi golat Real Madridit. Ndërsa në pjesën e dytë Atletico dukej më këmbëngulës duke kërkuar më shumë golin, por që Reali shfaqej i rrezikshëm në kundërsulme. Rezultati do të mësohet në ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu”./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT