Panik pas tërmetit të fuqishëm në Turqi, deri tani 30 të vdekur |Video

Para pak minutash një termet i fuqishëm ka goditur Turqinë. Epiqendra ka qenë në Izmir.

Deri tani raportohet të jenë rreth 30 persona të vdekur.

Të dhënat flasin për një lëkundje me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, transmeton IndeksOnline.

Si pasojë e goditjes së lartë, besohet të ketë shumë të vdekur dhe të lënduar. /IndeksOnline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT