10 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar si pasojë një aksidenti që ka ndodhur afër Slovinski Brod në Kroaci.

Autobusi me targa të Kosovës që po vinte nga Frankfurti i Gjermanisë është rrokullisur.

Lexues të Klankosova.tv kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes pas ndodhjes së aksidentit tragjik.