Pamje të frikshme, Piloti thithet nga ajri gjatë fluturimit për shkak të xhamit të thyer

Sipas njoftimeve nga mediat shtetërore kineze, një incident që përfshinte një fluturim Sichuan Airlines ishte më keq se ç’ishte menduar fillimisht.

Të hënën, një aeroplan në kabinën ajrore të një Airbus A319 nga Sichuan Airlines u shkatërrua në një lartësi prej 10,000 metrash. Tani u bë e njohur se koopiloti ishte pothuajse i thithur nga avioni gjatë incidentit, siç shkruan CNN.

Trupi i tij thuhet se ka qenë në gjysmë, i kishin mbetur vetëm këmbët në pjesën e brendshme të kabinës, ndërsa shumica e trupit kishte dal jashtë avionit nga shpejtësia e madhe, siç raporton televizioni shtetëror kinez CCTV.

Pavarësisht nga anomalia potencialisht katastrofik që ndodhi gjatë një fluturimi nga Chonqing në Lhasa, avioni u ul në mënyrë të sigurt.

“Kur kam shikuar në anën e bashkë-pilotit shikova se ai ishte thithur nga ajri. Ai ishte kapur për fat të mirë,” tha kapiteni i makinës tha China News Service.

Kopiloti u largua me disa demtime të lehta, një dore të lënduar dhe disa gërvishtje. Nuk kishte viktima midis udhëtarëve.

Aeroplani ishte në gjendje të mbërriti në mënyrë të sigurtë në Chengdu. Arsyeja për shpërthimin e xhamit është aktualisht nën hetim.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT