Pamje dramatike të arrestimit të ushtarëve rebelë në ambientet e CNN-it turk (Video)

Gjatë trazirave në tentativë të grushtit të shtetit natën e kaluar, forcat besnike ndaj autoriteteve turke u përleshen me ushtarë rebelë të cilët më pas u arrestuan.

Njëra ndër videot që ka bërë bujë në rrjetet sociale është edhe ajo e bërë në kanalin televiziv CNN të Turqisë, përcjell Telegrafi.

Aty shihet aksioni i “konfiskimit” të armëve të tyre nga zyrtarët besnikë ndaj autoriteteve qeveritare, si dhe arrestimi i tyre.

Ndryshe, nga tentimi i grusht shtetit ushtarak mbrëmë në Turqi, ka pasur edhe viktima si dhe shumë të lënduar. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=DZeJ3o0BnEE

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT