Pajtohen për dërgimin e ndihmave në Halep

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me homologun e tij rus, Vladimir Putin.

Gjatë bisedës të dy liderët ranë dakord në lidhje me ndalimin e luftimeve në Halep të Sirisë dhe për përshpejtimin e përpjekjeve për të dërguar ndihma humanitare për civilët e bllokuar në këtë qytet.

Gjithashtu gjatë bisedës u vë theksi në rëndësinë e normalizimit të marrëdhënieveve Turqi-Rusi.

Kjo ishte biseda e tretë që dy liderët zhvilluan brenda disa ditëve. /trt/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT