Pacolli i prekur thellë nga vrasja e ish ushtarit të UÇK-së në Drenas

I prekur thellë dhe i shokuar nga vrasja makabër e një ish-pjesëtari të UÇK-së. I ndjeri kishte ardhur nga Zvicra për t’u çmallur me familjen dhe atdheun. Si mundet dikush të presë me plumb në kokë dikënd që ka luftuar për lirinë e vendit?

Nuk di çka po ndodh me njerëzit tanë në Kosovë, ku humanizmi, morali e përgjegjësia njerëzore lënë për të deshiruar.

Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes Curri! Zoti ua lehtoftë dhimbjen, shkruan Pacolli.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT