Ozil “spiunon” topçinjtë: Po më pyesin për Jurgen Klopp!

Mesut Ozil ka treguar për mediat gjermane se si lojtarët e Arsenalit disa herë e kanë pyetur për Jurgen Klopp. Ozil ka thënë se që nga largimi i Klopp nga Dortmund, ai ka qenë temë në Angli dhe brenda skuadrës së Arsenalit.

“Klopp ka qenë një person shumë i diskutuar kohëve të fundit. Madje për të më kanë pyetur edhe lojtarët e Arsenalit. Unë kurrë nuk e kam patur atë trajner, por ju kam thënë se suksesi i tij vlet vetë. Për mua është një profesionis i madh që do të ndihmonte secilin lojtar të zhvillohet” ka thënë Ozil.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT