Opozita koordinon hapat pas ultimatumit për Qeverinë

Liderët e tri partive opozitare, Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës janë duke zhvilluar një takim në zyrat e Grupit Parlamentar të AAK-së në Kuvendin e Kosovës.

Në këtë takim pritet të diskutohet për hapat e mëtutjeshëm që do t’i ndërmarrë opozita pas protestës së 18 prillit, transmeton KTV.

Opozita bashkërisht deri tash ka organizuar tri protesta. Në këtë të fundit partitë opozitare i kanë dhënë dy javë kohë Qeverisë që të reflektojë në realizimin e kërkesave të tyre.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT