Oleksandr Usyk fiton shumë të madhe parash pasi mposhti Joshuan

Oleksandr Usyk e ka fituar meçin ndaj Anthony Joshuas dhe është kampion i ri i botës.

Usyk ishte fantastik ndaj boksierit birtanik, duke treguar potencialin e tij të madh që ka.

Ukrainasi tani është kampion bote në titujt WBO, WBA dhe IBF në kategorinë e rëndë.

TotalSportal raportoi se Usyk do të fitojë 3 milionë funte për ndeshjen e sotme.Kjo është shuma më e madhe që Usyk e ka fituar në karrierës e tij, sipas Sportekz.

Nëse përmbushet objektivi i pagesës për të drejtat televizive, Usyk mund të shtojë edhe një ose 2 milionë funte.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT