Oleksandr Usyk është kampion i ri i botës, e mposht Anthony Joshuan

Oleksandr Usyk e ka fituar meçin ndaj Anthony Joshuas dhe është kampion i ri i botës.

Usyk ishte fantastik ndaj boksierit birtanik, duke treguar potencialin e tij të madh që ka.

Ai triumfoi me vendim të gjyqtarëve, duke e dominuar meçin ndaj ish kampionit Joshua.

Ishte një paraqitje fantastike nga ana e boksierit ukrainas që nga raundi i parë deri tek i fundit.

Tashmë Usyk është kampion i ri i botës në WBO, WBA dhe IBF.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT