Artistët më të mëdhenj të muzikës popullore sonte do ta publikojnë këngën e tyre më të re.

Kënga me titull “Oj Kosovë Oj Shqipni” vjen nga një grumbull artistësh, të cilët janë Shkurte Fejza, Ramadan Krasniqi, Shkelzen Jetishi, Gili, Malësori, Violetë Kukaj, Edona Llalloshi dhe Ylli Demaj, shkruan Indeksonline.

Lajmin e bëri të ditur vëtë këngëtarja e dashur për publikun, Gili, ku tha se “Sonte: OJ KOSOVË OJ SHQIPNI

Premierë!

Shkurte Fejza, Ramadan Krasniqi, Shkelzen Jetishi, Gili, Malësori, Violetë Kukaj, Edona Llalloshi dhe Ylli Demaj!”.