Oferta e çmendur e City për Rahem Sterling

 

Manchester City nuk e ka ndërmend të heq dorë nga pretendimet për të afruar në skuadër yllin e Liverpulit, Rahem Stërling.

Sipas Mirror, City ka bërë gati oferten prej 50 milion funte si dhe sulmuesin boshnjak Edin Dzeko, për ta joshur Liverpulin që të lërë të lirë talentin e saj.

Më herët trajneri i Liverpulit, Brendan Rodgers, ka mohuar çdo alternativë, që Stërling do të largohet nga “Anfield Road”, duke thënë se ai bënë pjesë në projektin afat gjatë të skuadrës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT