Obama-Erdogan takohen brenda jave

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, më 4 shtator.

Takimi do të zhvillohet përpara samitit të G20, që do të mbahet në Kinë këtë fundjavë, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë.

Presidenti Obama dëshiron që të diskutojnë lidhur me “puçin” e dështuar ushtarak në Turqi “si dhe për fushatën kundër ISIS dhe përpjekjeve tona për të promovuar stabilitet në Siri dhe për përgjigjen ndaj krizës së refugjatëve”, ka thënë zëvendës këshilltari për Siguri Kombëtare, Ben Rhodes.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT