O POPULL! SHIKONI SA TË KAMUR JANË BERË BANDITET DHE MAFIOZËT E QEVERISË SË KOSOVES DHE !

 

* Ata qe marrin voten e popullit, duhet te punojne per popull dhe jo te behen te kamur dhe populli te vetvritet dhe te merre arratine kah syte kembet. Ndaj, mos u çuditni me titullin

*Perpos miliona pasuri me para te pista e padjersen e ballit,vagabondet kane edhe nga tri-kater vende pune,Nderkaq,populli po VDES PER BUKEN E GOJES!

*Popull, ngrihe zerin,mos ke frike, se vagabondet edhe gruan ta japin per te mos e humbur pasurine,ndonese te fituar pa djerse e me para te pista

 

Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

 

Elementet e kultures shqiptare lejojn pa me te voglin dyshim qe te mos i quajm Deputet ose Qeveritar te popullit. Deputet ose Qeveritaret, kur i zgjedh populli, ata duhet te punojne per interesa te popullit, per t´ia bere jeten me te mire dhe te jetojne te lumtur. Keshtu, te pakten keta bandit dhe idiot shkuar idioteve genjyen paturpesisht para elektoratit ne vitin e kaluar. Kjo bande banditesh dhe mafiozes te sojit sicilian e mashtruan popullin ne pike te dites vetem sa per t´ia dhene voten…

Dihet se si erdhen idiotet ne Kuvendin e Republikes se Kosoves me pazare dhe mashtrime dhe me vone  formuan Qeverin KUISLINGE ME HAJDUT,VRASES,VAGABONDA DHE MAFIJOZ. SPIUN TE DERIDJESHEM DHE TE SOTIT,TE BEOGRADIT  U BENË BASHKË. Jemi deshmitare te kohes, se para lufte keta vagabonde,hajna,spiune, nuk kishin breke,çorape,kepuce,per veture te mos flasim. Veturat i shihnin vetem rruges ose ne television. Kishin nga nje gomar per te bartur sane,ase shkuar ne mulli,nga nje kal asht e lekure,ndonje dhi qe i kullotnin neper skerka dhe jo me shume…

Shih per kete, pas luftes, vagabondet,banditet,idiotet dhe spiunet u bene me te kamur se sheiket e Arabise dhe mafiozet sicilian. Per secilin dhe secilin e njeh rrethi i vet se si ka qene dhe cka ka patur para luftes. Keta vagabonde dhe langoje me te madhe e vodhen deri ne palce shtetin e Kosoves, duke e demtuar dhe gjymtuar deri ne vdekje. Nuk kishin turp,s´kan turp idiotet. Keta jane te paftyre,keta jane HAJNA…

Kosoven e kaploi zymetesia nga skamja,populli bente vetevrasje,nuk kishte buke ne sofer,nuk kishte ilaçe per t´i pushuar dhembjen,morren dhene per te ikur kah syte kembet per buken e gojes. IDIOTET DHE MAFIOZET QEVERITAR BENIN SEHIR DHE SHETISNIN ME RROSPIE NEPER KAFENE. POR, EDHE GRATE E TYRE PRISNIN AMSHORET NE SHTRATIN E DASHURISE SE I KISHTE KAPUR SIKLETI. Nga anet tona thuhet: “Si ja bene edhe ta bejne…” Qente, vraponin edhe pas vejushave te perdala,ndonese ju kalbshin dalngadal eshtrat burrave te tyre. Nga varri leshonte ze trishte per tradhtine e shokeve te luftes dhe çingeneve. Populli i di te gjitha ndonese po tregohet memec!

BANDITET,IDIOTET DHE VAGABONDET… MILIONA PASURI, shtepi me te forta se Presidentet me nam ne Bote, miliona para te pista duke e vjedhur shtetin permes vellezereve Devolli dhe shume zagareve te tjere, te korruptuar,vodhen doganat, me vetura te blinduara, per veti, per rrospiet, celularet me te mire se zonjes Merkel,zinxhir te arit me te trash se qente e sharrit qe nuk e keput asnje traktor JON DEHERE…

Shume te poshter,idiot dhe vagabone u treguan karshi popullit. E lane popullin ne mjerim deri ne vetevrasje, sepse me vjedhjet te tyre u bene shkaktar per kete katrahure. Dhe, e kemi lehte shume secili per te vertetuar se kushn jane keta vagabonda,idiot, mafioz te ndyre. Si? Veni re se kush ishin para luftes,ç´kishin dhe ç´kani tani!? Ahere, vertet do verteton dhe te vendosni vete se a mund t´i quajm Deputet te populli, apo HAJNA,VAGABOBDA,IDIOTA TE POPULLIT… Vendosni ju vete,por, MOS I JEPNI ME VOTE KETYRE HAJNAVA,VAGABONDEVA,IDIOTEVE,KURVAREVE… se ky soj zagaresh do te pasurohen me shume,do te lehin me shume neper “Festivale” para zgjedhjeve, vetem per t´iu mashtruar dhe ne do mbesim me te varfer dhe nuk do te ndalen vetevrasjet dhe migrimet e pafundme….

Popull, ngrihe zerin kunder ketyre banditeve dhe hajnave te staneve te mbushur kopen me qenlehes. Mos keni frike fare, se edhe gruan me ja marre nuk bejne ze,sepse u dhimbset pasuria ndonese e fituar pa djerse dhe me para te pista:HARAM E PAÇIN PER JETE TE JETEVE. Amin!

- Advertisement -

MË TË FUNDIT