Nxënësi hedh gaz lotsjellës në shkollë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një nxënës nga komuna e Istogut, i cili dje kishte hedhur gaz lotsjellës në klasë.

Sipas policisë, nga gazi i hedhur disa nxënës kanë pësuar shqetësime dhe janë dërguar për tretman mjekësorë .

Sipas raportit 24 orësh, i dyshuari për hedhjen e gazit, pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT