Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, ky është rezultati që kanë marr partitë (Tabela)

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave të ardhura me postë.

Deri në ora 09:00, në QNR janë numëruar 33 488 vota prej të cilave, VV ka siguruar 26 079, , LDK 2 829, PDK 2 486, AAK 944, NISMA 234, raporton IndeksOnline.

Procesi i numërimit është duke vazhduar normalisht dhe menjëherë pasi të përfundon numërimi i votave e postë pritet edhe shpallja e rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT