Numërimi i deritashëm i votave, PDK-ja prin me 67.4 për qind, Nisma me 32.6

Në zgjedhjet për balotazh në Drenas që u votuar sot, numërimi i deritashëm i votave e nxjerr Partin Demokratike të Kosovës të parën me 67 për qind, konkretisht kandidatin e tyre, Ramiz Lladrovcin, transmeton Drenica Press.

Balotazhi u zhvillua në mes PDK-së dhe Nismas për Kosovën. Ndërsa vendvotimet janë mbyllur në ora 19.lajmi.net

- Advertisement -

MË TË FUNDIT