Numër rekord i rasteve me COVID-19 në Kosovë, nga 440 mostra – 276 janë të infektuar

Edhe 220 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në vendin tonë. Derisa janë shëruar edhe 153 pacientë, raporton lajmi.net.

Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 440 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 276 raste pozitive. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT